Tenis. Raluca Olaru calificată în sferturi la Strasbourg

Românca alături de partenera sa Olga Savciuk (Ucraina) au dispus fără mari probleme de cuplul Laura Pigossi (Brazilia)/Daniela Seguel (Chile), scor final 6-3, 4-6, [10-4].
Perechea alcătuită din jucătoarea română de tenis  Raluca Olaru şi ucraineanca Olga Savciuk.
Perechea alcătuită din jucătoarea română de tenis Raluca Olaru şi ucraineanca Olga Savciuk. (Raluca Olaru/facebook)

În primul tur al turneului WTA Internaţional “Internationaux de Strasbourg”, Raluca Olaru şi partenera sa Olga Savciuk au debutat cu o victorie.

Raluca Olaru (52) / Olga Savchuk (Ucraina, 46) au dispus de cuplul Laura Pigossi (Brazilia, 150) / Daniela Seguel (Chile, 176), cu scorul de 6-3, 4-6, [10-4]. Partida a durat ooră şi 27 de minute.

Raluca şi Olga au acumulat 60 de puncte WTA pentru calificarea în sferturile de finală.

În turul următor, ele le vor întâlni pe învingătorele din partida Chan Hao-Ching/ Chan Yung Jan - BRENGLE, Madison/Christina McHalle.